Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/klient.dhosting.pl/otulakow/sp9.dkonto.pl/public_html/library.php:1) in /home/klient.dhosting.pl/otulakow/sp9.dkonto.pl/public_html/include/app_top.php on line 5
 Szkola Podstawowa Nr 9 w Lubinie
logo witryny
zdjecie

liner Informacje

Skład Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2014/2015:

Przewodniczący:
Michał Midziak
Poczet sztandarowy:
Marysia Kot
Alicja Semeniuk
Dawid Nemochód

Werble:
Hania Buczyńska
Aleksandra Kotwica
Wiktoria Szwedzik

Członkowie:
Wiktoria Ryś
Mateusz Żabiński
Piotr Ryszko
Karolina Jedynak
Filip Stepek

Opiekun:
pani Sylwia Śmieszko

Zbiórka nakrętek

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

Od ponad dwóch lat już nie tylko wolontariusze zbierają nakrętki po napojach czy detergentach – włączyły się w to także szkoły, urzędy i osoby prywatne. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat).

Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla potrzebującej osoby.

Za każdy 1 kilogram zakrętek skup plastiku w ramach akcji płaci średnio od 50 gr zł do 1 zł.

W naszej szkole naktętki można przynosić i zostawiać u pani woźnej.
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ - PRZYŁĄCZ SIĘ !!!